Szukaj spośród tysięcy wydarzeń w Polsce
Ident. 899808993
Liczba wyświetleń: 3023

Wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych w związku z koronawirusem.

DATA ROZPOCZĘCIA
10-04-2020 12:05 / Pt
DATA ZAKOŃCZENIA
04-09-2020 12:05 / Pt
LOKALIZACJA
Gostyń
ADRES
Wrocławska 8
ORGANIZATOR
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu
OGŁOSZENIODAWCA
PCPR w Gostyniu

KATEGORIE
  • Inne
Osoby niepełnosprawne, które na skutek epidemii nie mogą korzystać z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej, mogą liczyć na dofinansowania kosztów opieki w warunkach domowych.
– „To wsparcie w wysokości 500 zł miesięcznie” – wskazuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i wyjaśnia: - „Pomoc udzielana jest osobom niepełnosprawnym, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii w czasie od 9 marca do 4 września 2020 r. utraciły możliwość korzystania – przez co najmniej 5 kolejnych następujących po sobie dni roboczych – z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej. To dofinansowanie kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych w wysokości 500 zł miesięcznie. Pomoc udzielana będzie w ramach Modułu III programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

TAGI
  • niepełnosprawni
  • wsparcie finansowe dla niepełnosprawnych
Dodane linki

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.