darmowe konto - darmowe ogłoszenia
Ident. 757740650
Liczba wyświetleń: 2016

Spotkanie z Alicją Żebrowską - Gostyńska Akademia Kultury

DATA ROZPOCZĘCIA
02-09-2019 18:00 / Pn
DATA ZAKOŃCZENIA
02-09-2019 Pn
LOKALIZACJA
Gostyń
ADRES
Kawiarnia Prywatka, ul. Górna
ORGANIZATOR
Gostyńska Akademia Kultury
OGŁOSZENIODAWCA
Zielona Kohorta

KATEGORIE
  • Kultura i sztuka
Urodzona w 1956 r., rzeźbiarka, performerka, autorka filmów wideo i wideo-instalacji. Mieszka i pracuje w Krakowie.
W latach 1978-1981 studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskała w 1981 roku. Następnie studiowała w Wyższej Szkole Sztuk Stosowanych w Wiedniu na Wydziale Rzeźby (1990–1992).
Artystka w swojej twórczości intensywnie eksploruje obszary objęte sferą tabu. Podejmuje tematy marginalne, podskórne, pomijane. Kontakt z jej pracami wytrąca z automatyzmu patrzenia, skazując widza na własną zaradność bądź bezradność. Silnie zaznaczony został w jej twórczości wątek ciała, będący polem represji. Zajmuje się kondycją jednostki w skonwencjonalizowanym społeczeństwie, pokazując nieraz (jej) bezsilność wobec systemów, w których jest zanurzona. W swoich pracach penetruje wyobraźnie i odmienne stany świadomości. Często zaliczana do nurtu sztuki krytycznej.

Powiązane wydarzenie
Kurs historii sztuki cz. III - Gostyńska Akademia Kultury Sprawdź
Dodane linki

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.